Please update your Flash Player to view content.
Банер

Євробаскет-2013. Драматичний матч у київському Палаці Спорту

Початок поєдинку Україна – Хорватія пройшов у рівній боротьбі. Під кінець першої чверті завдяки влучним дальнім кидкам Сергія Гладиря та Артура Дроздова перевага господарів майданчика сягнула 6 очок. А на першу перерву команди пішли за рахунку 22:18.

Через півтори хвилини після початку другої десятихвилинки технічний фол отримав Боян Богдановіч. Це був уже четвертий командний фол гостей. Не забарився і п’ятий – Олександр Липовий реалізував два з фолом, після чого Ясмін Репеша був змушений брати тайм-аут. Хвилинна перерва не надто пішла хорватам на користь, адже в середині чверті перевага нашої команди стала двозначною – 34:23 після триочкового Дмитра Забірченка. Наприкінці першої половини гри Артур Дроздов сфолив на Богдановічеві під час виконання дальнього кидка та ще й дістав технічний за розмови з арбітром. Боян закинув чотири з п’яти штрафних, скоротивши відставання своєї збірної майже до мінімуму – 38:36.

На початку третьої десятихвилинки Бертт і Корнієнко знову повертають «+7» для України. Після тайм-ауту хорватів Роко Лєні Укіч двічі поспіль влучає здалеку, і знову гості на відстані одного кидка. А завдяки влучанню Богдановіча майже з сиреною різниця в рахунку перед четвертою чвертю мінімальна – 53:52.

На початку останньої десятихвилинки Печеров і Натяжко знову збільшують перевагу українців, однак Крунослав Сімон, Дамір Маркота та Рок Стіпцевіч нівелюють її влучними дальніми кидками. За дві хвилини до завершення чверті хорвати грубо фолять на Олексії Печерові, з лінії штрафних Забірченко робить рахунок 67:65. Після чого українці вдало відзахищалися, однак, на жаль, втратили м’яча під час своєї атаки. За 1.20 до сирени Богдановіч зрівняв рахунок, В’ячеслав Кравцов двічі схибив з лінії штрафних, а Сімон вивів хорватів уперед. За 14 секунд до завершення чверті Бертт відновив паритет, а за півтори секунди до сирени Гладир сфолив на Укічеві. На щастя для нашої команди, під гучним тиском трибун київського Палацу Спорту захисник гостей двічі схибив з лінії.

Два очки Максима Корнієнка, данки Кравцова і Дроздова – ось усі очки з гри в овертаймі, решту доробку команд здобуто з лінії штрафних, окрім одного кидка хорватів, який став вирішальним. Це певно найгірша розв’язка гри, в якій команда домінувала й мала всі шанси на перемогу: за 18 секунд до завершення наша збірна була попереду 79:77. За 6 секунд до сирени Боян Богдановіч влучив триочковий. А остання атака українців, на жаль, не стала результативною.

Україна – Хорватія 79:80 ОТ (22:18; 16:18; 15:16; 16:17; 10:11) - (Повна статистика)

Україна: Кравцов 14 очок, 4 підбір; Печеров 11 очок, 8 підбір; Бертт 11 очок, 3 підбір, 4 передачі; Дроздов 11 очок, 7 підбір; Забірченко 8 очок; Гладир 8 очок, 3 передачі.

У другому матчі в групі С збірна Угорщини вдома перемогла команду Австрії – 81:75.

Головний тренер збірної України Майк Фрателло:

"Я пишаюся сьогоднішньою грою, оскільки ми билися, ми змагалися до останнього, як під час основного часу, так і під час овертайму. Хорвати реалізували кілька важливих кидків, останній був найважливіший. Нас підвела реалізація штрафних. Вітаю Хорватію з важливою перемогою. Тепер я маю підібрати потрібні слова, щоб налаштувати збірну на гру з Кіпром."

Капітан збірної України Артур Дроздов:

"Ми провели хорошу гру, найкращу в трьох зіграних матчах, але залишилися незадоволені результатом - у нас був шанс перемогти, але все вирішили дрібниці. Я впевнений, що у нашої команди є потенціал, у нас є шанс вийти з групи з першого місця."

Головний тренер збірної Хорватії Ясмін Репеша:

"Україна - дуже сильний суперник. Я не задоволений грою своєї команди, ми програли багато підбирань. Але ця перемога дуже важлива для нас."

Форвард збірної Хорватії Дамір Маркота:

"Матч був дуже важким, особливо важко було на початку поєдинку. Ми грали проти молодої, атлетичної команди. Головне, що ми здобули перемогу, вона важлива для нас."

Федерація Баскетболу України

Четвертий матч відбіркового турніру на Євробаскет-2013 збірна України зіграє 24 серпня зі збірною Кіпру на виїзді.

Фотозвіт матчу можна переглянути в Галереї на сайті Палацу Спорту.