Please update your Flash Player to view content.
Банер

Глядацький бум у «СК «Атлет»

Про те, наскільки популярний у глядачів спорт в Україні, можна сміливо говорити по вечірньому недільному баскетбольному матчу збірних України і Туреччини: кваліфікаційний поєдинок до чемпіонату світу 26 листопада зібрав на трибуни красеня СК «Атлет» (колишній – Палац спорту) – 6400 уболівальників! Це просто вражаюче, щоб у цілому не настільки вже й принципова відбіркова гра викликала в столиці такий давно вже небачений глядацький бум. Пройшла вона в абсолютно рівній й захоплюючій боротьбі, в якій трохи більше пощастило нашому холоднокровному супернику – 60:67 (12:16, 16:11, 15:15, 17:25). Але загального яскравого враження від цікавої й бойової баскетбольної вистави це не зіпсувало.

Останнім часом ми не раз вже відзначали такий приємний момент: наш спорткомплекс став чи не найбажанішим місцем зустрічей не тільки для баскетбольних фанатів, а й усіх справжніх знавців і шанувальників цього прекрасного виду спорту. І найчастіше їх очікування справджуються, хоча часом і не в повному обсязі. Так, на жаль, сталося минулої неділі...

Рахунок на табло впродовж практично всього матчу (виняток частинка першої чверті та останні 50 секунд до фінальної сирени, коли туркам вдався короткий результативний спурт) свідчив про рівність сил на київському паркеті: на пару-трійку очок уперед виходив то один, то інший суперник.

Пріоритетом обох збірних стала щільна гра в захисті, тривалі позиційні атаки, розіграш м'яча до вірного, а також дальні кидки. Поступатися не хотілося нікому. Напруга на майданчику з наближенням закінчення зустрічі тільки збільшувалася. І перемогти в ній могла будь-яка команда, яка зберегла до фінальної сирени більше фізичних сил, нервової енергії, терпіння. А ще та, яка "потоваришувала" з успіхом, без якого в спорті часто просто не вижити! Вчора більш успішними на останніх секундах виявилися наші суперники: за 57 секунд до кінця гості після дальнього кидка Ерміса повели в рахунку 5 очок – 62:57. В атаці у відповідь такий же класний кидок виконав і наш лідер Сергій Гладир – 62:60! І з новою силою спалахнуло багаття надії у серцях тисячів українських уболівальників, які пристрасно підтримували своїх улюбленців.

Варто зазначити, що атакуючий захисник із Миколаєва, який довго був відсутнім з об'єктивних причин у збірній України і вже давно й успішно виступає за кордоном, у цей холодний листопадовий вечір був просто в ударі: його результативні триочкові кидки з ближньої дистанції, гострі паси партнерам і надійні дії в обороні буквально "завели" рідну команду і, навпаки, доставили чимало клопоту й прикрощів туркам. Коли за 5 фолів він залишав майданчик, грати залишалося всього нічого – секунд 20–25, а на рахунку українця було вже – 20 очок і 7 підбирань. Сергій Гладир став не тільки найрезультивнішим учасником видовищного й наполегливого поєдинку в обох командах. На нашу думку, він абсолютно кращий гравець цього захоплюючого поєдинку!

Відзначимо також самовіддані дії його колег - В'ячеслава Кравцова (10 очок + 6 підбирань), Олександра Липового (8), Артема Пустового (6), Ігоря Зайцева (5), Максима Пустозванова (4), В'ячеслава Боброва (4), Дениса Лукашова (3)...

Перемогти нашим у цей день не судилося – в кінцівці матчу холоднокровнішими й точнішими в завершенні атак були турки – 67:60. З двома перемогами вони й стали лідерами групи. У збірних України та Латвії – по одній перемозі (над Швецією). У скандинавів – дві поразки. Вся боротьба за вихід з нашої групи тут ще попереду. Наступні відбіркові зустрічі чемпіонату світу – 2019 суперники проведуть в лютому 2018 року.

Прес-служба ДП «СК «Атлет»