Please update your Flash Player to view content.
Банер

Ніхто не хотів поступатися

Черговий поєдинок баскетбольної Суперліги Парі-матч у приміщенні «СК «Атлет» (колишній – Палац спорту) між «Будівельником» і МБК «"Миколаїв – ЦОП» увечері в четвер, 9 листопада, приніс важку перемогу киянам – 83:79 (25:19, 16:14, 24:25, 18:21). Навіть побіжного погляду на табло досить, щоб зробити висновок: ніхто в цій запеклій і рівній зустрічі не бажав залишати майданчик переможеним. Напруження боротьби тримало всіх присутніх у сильній напрузі буквально до фінальної сирени. Такі матчі запам'ятовуються й обговорюються шанувальниками спорту ще тривалий час після свого завершення.

У перший раз трибуни схвально загули в кінцівці першої десятихвилинки. До сирени залишалося близько 5 секунд, коли за рахунку – 22:19 чемпіони країни, після успішного перехоплення під своїм кільцем, кинулися в стрімку контратаку. В центральному колі молодий захисник «Будівельника» Віталій Зотов отримує точний і зручний пас від Руслана Отверченко, і тут же зважується на наддалекий кидок по кільцю гостей. Момент вийшов просто приголомшливий. Пролетівши половину майданчика по високій дузі, м'яч, на радість партнерів по клубу і глядачів, разом із сиреною точнісінько опустився в кільце – 25:19! Це були перші очки гравця молодіжної збірної України в цьому матчі. Ще "двушку" юнак поклав непоступливим суперникам у четвертому заключному періоді при слизькому рахунку – 65:63. Миколаївці захищалися вміло й чіпко, але перешкодити не зовсім логічному кидку Віталія з незручною атакуючої позиції, не змогли – 67:63. І хоча точних попадань у юнака більше в цей вечір не було, свій вагомий внесок у перемогу рідної команди він, безумовно, вніс. Та й у цілому, на наш погляд, гру він провів гідно як в атаці, так і в захисті.

Втім, був у цьому нервовому матчі коротенький період, коли багатьом здалося, що корабелів надовго не вистачить. У середині другої десятихвилинки підопічні Володимира Коваля за рахунок щільної, швидкої і, головне, результативної гри відірвалися від суперника на солідну відстань – 34:22. З'явилося відчуття, що ще трохи, і гості остаточно похитнуться. Але після тайм-ауту, який узяв Сергій Кірлан, проведених замін і внесених коректив, мешканці півдня "повернулися" до гри. Особливо вдало в цей переломний момент діяли їхні лідери – Олексій Онуфрієв, Олександр Кушнеров і Денис Носков. Вони вправно й очки набирали, й колектив вели за собою. Вогонь боротьби спалахнув із новою силою, стало більше обопільних порушень, посипалися фоли.

Табло швидко відреагувало на вирівнювання в грі – у другій її половині подібних відривів у рахунку ми вже не побачили – 44:41, 54:54, 65:63, 69:68,73:71. Подібно до кур'єрського потягу, поєдинок стрімко наближався до фінішу, а питання про його переможця продовжувало лишатися незрозумілим. Трибунам, що зібрали цього разу близько 1500 глядачів, подібні зміни у грі явно припали до душі – вони пристрасно й нестримно підтримували своїх улюбленців. Гаряче було й на майданчику, й на трибунах!

За пару хвилин до фінальної сирени Олексій Онуфрієв виводить гостей уперед – 75:73. Явно не на такий хід подій налаштовувався чемпіон України ще три години тому – програвати на рідному полі "Будівельніку" явно не хотілося. І проявивши справжній чоловічий характер, іменитий клуб, буквально, "на зубах" вирвав-таки перемогу у жителів півдня. Надзвичайно сильно провели кінцівку цієї захоплюючої баскетбольної вистави легіонери столичної команди Генрі Дугат і Кервін Бристоль. Перший став найкориснішим і найрезультативнішим гравцем зустрічі серед усіх атлетів, що виходили на поле – 24 очка, а другий за рахунку – 81:79 холоднокровно закинув зі штрафних обидва м'ячі, встановивши остаточний результат поєдинку – 83:79!

Нинішній успіх киян дозволив їм із сімома перемогами в дев'яти поєдинках закріпитися серед лідерів чемпіонату. А миколаївському клубу не варто занадто довго засмучуватися сьогоднішньою невдачею – за такої класної гри у нього, без сумніву, будуть ще перемоги і хороше місце в турнірній таблиці.