Please update your Flash Player to view content.
Банер

Про чемпіонат світу з хокею 2017

Чемпіонат світу з хокею з шайбою в Дивізіоні 1 «А», який закінчився пізно ввечері в п'ятницю, 28 квітня, викликав в Україні великий інтерес. І хоча для його організаторів у спортивному плані він закінчився вкрай невдало – останнє місце в таблиці і виліт до нижчого класу «Б», пам'ятати про нього в столиці будуть ще довго. Нелегкий в усіх відношеннях турнір став серйозним випробуванням для збірної України, колективу ДП «СК «Атлет» (колишній – Палац спорту), численних представників ЗМІ, які висвітлювали його, і, звичайно, для всіх любителів чудового виду спорту в Україні, які розраховували звичайно ж на зовсім інший кінцевий результат.

Перші поєдинки на турнірі збірної України з командами Угорщини та Польщі, нагадаємо, проходили в упертій, рівній боротьбі. Але завершилися, на жаль, для підопічних Олександра Савицького та заповнених трибун, невдачею. Проте дивлячись, з якою пристрастю і самовіддачею діяли на льоду його господарі, які дива творив у воротах молодий голкіпер Едуард Захарченко, вірилося, що в останніх матчах вони не стануть «хлопчиками для биття». Наші хлопці і не стали такими, хоча бажаного результату добитися не зуміли.

І все ж, віддамо належне українським хокеїстам – вони без залишку виклалися у зустрічах з Австрією (0:1), Казахстаном (2:4) і Кореєю (1:2, основний і додатковий час – 1:1, буліти – 0:1), зіграли на межі своїх нинішніх сил і можливостей. Але для загального успіху лише цього виявилося явно недостатньо: майстерність, кадровий потенціал, зіграність, атлетична і тактична підготовка у суперників виявилися сьогодні значно вище. Звідси і негативний підсумковий результат, і пониження в класі – чемпіонат світу 2018 ми проведемо в нижчому дивізіоні «Б». Тепер головним завданням для збірної України на найближчий час стане якнайшвидше повернення звідти до рідного дивізіону. З огляду на зростаючу популярність хокею з шайбою в світі і рівень розвитку захоплюючої гри на планеті, швидко зробити це буде непросто.

За підсумками змагань, що завершилися, їх переможцями стала команда Австрії, яка в заключному поєдинку розгромила збірну Польщі – 11:0 і набрала 12 очок. Разом із нею до когорти найсильніших льодових дружин світу вперше пробилися хокеїсти Кореї – 11 очок, які перемогли в останньому матчі київського турніру в серії булітів команду України – 2:1. А от дуже сильна збірна Казахстану, з натуралізованими хокеїстами з Канади і США, задовольнилася лише третім місцем – 11 очок (в особистій зустрічі корейці виявилися сильнішими – 5:2). Це зайвий раз говорить про те, що далеко не завжди поява легіонерів гарантує успіх. У Польщі – 7 очок, Угорщини – 3, України – 1. Детальніше про результати турніру можна дізнатися з матеріалів офіційного сайту його організаторів...

Якщо спортивними підсумками київського етапу чемпіонату світ з хокею в дивізіоні 1 «А» ми, природно, засмучені, то певному підживленню (інформаційному, організаційному й фінансовому) вітчизняного хокею завдяки цьому турніру, можна тільки порадіти. Як і проявленому інтересу до нього з боку глядачів – мова в основному йде про матчі за участю збірної України, коли трибуни заповнювалися справно. Як позитивний момент відзначимо високу оцінку, яку дали представники Міжнародної федерації хокею (IIFH), всі команди й офіційні особи, колективу СК «Атлет» – за бездоганну роботу впродовж усього турніру, створення відмінних умов для проведення ігор та тренування, за високу якість льоду, поліпшене освітлення, оновлені роздягальні.

Так, президент міжнародної Федерації хокею IIHF Рене Файзель зазначив: «Згідно з умовами, які склалися – гарний результат. Враховуючи те, що говорять команди, немає ніяких скарг. Тому оцінка – 5».

Сергій Гончаров, голова оргкомітету чемпіонату світу та член ради міжнародної федерації хокею напередодні також високо оцінив організацію чемпіонату та якість льоду, яким залишилися задоволені без винятку всі збірні: «В Києві створені всі умови для якісного проведення матчів та їх комфортного перегляду».

А глядачі залишилися дуже задоволені – відремонтованими трибунами, затишними зонами відпочинку та роботою численних буфетів. Великий інтерес у вболівальників викликав і відкритий у дні матчів хокейний музей із різними експонатами і матеріалами, що розповідав про історію та розвиток хокею в Україні. Тут завжди було шумно, весело, цікаво.

«Ми в захваті від чемпіонату світу: шалений драйв, прекрасна організація турніру, заповнені трибуни, надзвичайно зручні зони для релаксу, – в один голос вигукували вболівальники з Угорщини. – Це справжнє свято для шанувальників хокею».

Незважаючи на всілякі проблеми, цей вид спорту в країні, як і раніше, люблять і дорослі, і малечі!..

Цілий тиждень у приміщенні Палацу спорту кипіли хокейні пристрасті. А вже в суботу, 29 квітня, їм на зміну прийшли переживання шанувальників баскетболу – тут почалися фінальні матчі між чоловічими командами «Будівельник» (Київ) – «Хімік» (Южний) за звання чемпіона України.

Ні дня без старту!

Прес-служба ДП «СК «Атлет»