Please update your Flash Player to view content.
Банер

Євро–2018 з футзалу. Мету й завдання відбору – виконано!

З 8 до 11 квітня приміщення київського Палацу спорту стало ареною найцікавіших змагань: відбіркового турніру чемпіонату Європи–2018 з футзалу в групі С. Суперечка за єдину пряму путівку до його фінальної стадії разом із господарями збірної України вели також команди – Хорватії, Бельгії та Чорногорії. Показавши хорошу гру і волю до перемоги, кращими на турнірі стали наші земляки. У наступному році в Словенії збірна України, поза всяким сумнівом, буде битися й за медалі чемпіонату Європи з футзалу!

У першому суботньому поєдинку (8 квітня) між Хорватією і Чорногорією рівної боротьби не вийшло: тільки 6 хвилин на табло зберігався нічийний сет – 0:0. Потім більш майстерні й досвідчені хорвати забили чотири голи, зберігши при цьому свої ворота в недоторканості. Перемігши - 4:0, підопічні Мато Станковича з нетерпінням стали чекати наступного матчу стартового дня – Україна–Бельгія.

До його початку на трибунах Палацу спорту зібралося понад 4000 уболівальників, що й зрозуміло, адже від його результату багато в чому залежав подальший розклад у групі С. До того ж глядачі сподівалися побачити агресивний, атакуючий футбол, властивий обом суперникам, які давно входять до еліти європейського футзалу. І їхні очікування виправдилися – гра дійсно вийшла бойовою, захоплюючою, безкомпромісною. І дуже нервовою, особливо в самій кінцівці.

На 15-й хвилині господарям паркету вдалася нарешті багатоходова комбінація, яку успішно завершив зблизька реактивний Сергій Коваль – 1:0. До кінця першого тайму наші ініціативи не упустили, атакували частіше, небезпечніше, але суперника раз-у-раз виручав їхній воротар Біляль Земмурі. Він багато у чому став головним героєм і другого тайму, не дозволивши організаторам відбіркового турніру забити хоча б ще один м'яч. Утім, так само успішний у цей день був і його візаві зі збірної України Євген Іваняк, спритно відбивавший усі м'ячі, що летіли у ворота. На 23-й хвилині нам взагалі пощастило, коли після чергового сейва Євгена на удар лідера бельгійців Карима Шайбая, м'яч влучив у штангу. Незадовго до фінальної сирени головний тренер гостей пішов на великий ризик, випустивши замість голкіпера п'ятого польового гравця. Україна вистояла, і перемогла непоступливого суперника – 1:0. Є важливі три очки.

У неділю, 9 квітня, на красивий блакитний паркет, закуплений спеціально під цей турнір Федерацією футболу України, спочатку вийшли збірні Хорватії та Бельгії, а за ними команди України та Чорногорії. Хвилювань і переживань уболівальникам обидва поєдинки принесли предостатньо. Почнемо з того, що вже перший поєдинок дня закінчився з несподівано великим рахунком – 6:1, чого від приблизно рівних за силами команд навряд чи хто очікував. Але виснажені напередодні в грі з господарями турніру бельгійці так втомилися фізично й психологічно, що нічого путнього протиставити супернику не зуміли. І викинули «білий прапор» задовго до фінальної сирени.

З 6-ма очками й прекрасною різницею забитих і пропущених м'ячів (10:1) збірна Хорватії забезпечила собі перед заключним туром і зустріччю з командою України як мінімум участь в плей-офф відбору чемпіонату Європи–2018. Щоб мати хоча б таку ж перспективу, підопічним Олександра Косенка потрібно було тепер обов'язково перемагати Чорногорію, з якою їй раніше на подібних змаганнях зустрічатися не доводилося.

І вони досягли необхідного результату, хоча й дався він їм непросто. На 4-й хвилині першого тайму рахунок на табло виглядав інтригуюче – 1:1, до 8-ї – 2:2. У нас відзначилися – Богдан Новак та Олександр Педяш, у суперників – Боян Брайович (двічі). Надалі наші хлопці мали величезну ігрову й територіальну перевагу – 26 ударів (14 – у створ воріт) проти – 11 (6) у чорногорців, але тривалий час рахунок так і не змінювався. За це гості мають дякувати насамперед своєму голкіперу Драголюбу Деспотовичу, який творив чудеса. Але є тут, звичайно, й вина українських футзалістів, що промахувалися зі здавалося б ідеальних позицій. Але на 29-й хвилині везіння у норовистого дебютанта закінчилося: Петро Шотурма сильним ударом вивів збірну України вперед – 3:2. А ближче до кінця гри всі питання про переможця зняв влучний постріл Сергія Журби – 4:2.

Після дня відпочинку у вівторок увечері, 11 квітня, відбувся головний матч київського відбіркового етапу: Україна–Хорватія. Щоб безпосередньо вийти до фінальної частини чемпіонату Європи–2018, нам потрібно було обов'язково вигравати його. А ось суперника, який має значно кращу різницю забитих і пропущених м'ячів, цілком влаштувала б і нічия.

Поєдинок, який зібрав майже повний Палац спорту глядачів, вийшов винятково напруженим, нервовим і змусив уболівальників добряче похвилюватися. Гра з першої і до останньої секунди вийшла абсолютно рівною, відкритою, гострою, з великою кількістю ударів і ... не дуже результативною. Обмінявшись до 15-й хвилині голами – 1:1 (першими забили хорвати – Франко Єловчич, а у господарів – Микола Білоцерковець), суперники втратили потім чи не з півдюжини небезпечних моментів. Дуже надійно діяли обидва воротарі, до речі, капітани команд – Євген Іваняк і Іво Юкич, що відбили кілька складних м'ячів. А іноді футзалістам просто не щастило, коли м'яч влучав у каркас воріт.

Матч котився до нічийної гавані, що Україну ніяк не влаштовувало. І проявивши витримку, волю до перемоги, вона за 3 хвилини до фінальної сирени забила-таки переможний м'яч – 2:1! Його провів після дотепного пасу Сергія Коваля Володимир Разуванов. Ця важка і така бажана перемога вивела нашу збірну безпосередньо до фінальної частини футзального Євро–2018! Мета і завдання, поставлені перед командою Олександра Косенка перед початком київського відбіркового турніру, виконані! Задоволені й численні глядачі. І нам приємно, що, створивши всі умови, допомогли збірній досягти бажаного результату.

Утім, відпочивати після напруженого футзального турніру колективу ДП «СК «Атлет» (колишній Палац спорту) доведеться недовго. Вже через півтора тижні його чекає нове серйозне випробування – чемпіонат світу з хокею!