Please update your Flash Player to view content.
Банер

Доля Євробаскет-2015 вирішиться у травні

Україна все ще має шанс не втратити право проведення Євробаскету-2015. Остаточне рішення має бути прийнято на Раді ФІБА Європа, який відбудеться 15 травня. Але дот цього часу українська сторона має надати гарантії того, що проект в роботі і в першу чергу цих гарантій чекають від держави. Про це на спеціальній прес-конференції заявили президент ФБУ Олександр Волков та директор МОК Маркіян Лубківський:

«Засідання Ради ФІБА Європа у Мюнхені, на якому вирішувалася доля Євробаскету 2015 тривало більше 6 годин. Звичайно, події в Україні налякали європейських баскетбольних чиновників, тому багато федерацій стали піднімати питання про можливість проведення турніру в Україні. Була серйозна дискусія, але нас всі підтримали, особливо представники Балкан. Представник Словенії і зовсім сказав, що з моменту, коли Словенія отримала право проводити Євробаскет-2013 в країні 4 рази змінювався уряд, а за 8 місяців ще не було ясно, чи буде турнір. Тим не менш, він відбувся. Так само і тепер, нас попросили представити план дій у нових реаліях до Ради ФІБА в травні.

На тижні ми повинні визначити, хто в державі відповідає за цей проект, і ми зробимо все, щоб сюди приїхали представники ФІБА Європи, і змогли переконатися, що ми можемо вести підготовку до чемпіонату. Мис робимо все, щоб турнір відбувся в Україні. Все залежить від уряду та інвесторів», - заявив Олександр Волков.

Про необхідність рішень на рівні держави говорив і Лубківський:

«Ми очікуємо стратегічного рішення від українського уряду, який може або продовжити підготовку до турніру, або зупинити її. Моя заява про те, що ми не готові проводити чемпіонат, було емоційною, але я чітко розумію, що зараз можна зробити, а що ні. Якщо буде прийнято рішення про продовження розвитку проекту, яке буде вигідно і уряду і інвесторам, турнір відбудеться.

Ми розуміємо, скільки зусиль довелося докласти, щоб переконати ФІБА Європа, що турнір не варто переносити. Ми відмовилися від багатьох речей і проектів в плані популяризації турніру. Це недоречно в нинішніх реаліях. Але наскільки швидко і ефективно ми будемо рухатися далі, залежить від рішення уряду».