Банер

БК Київ шокує Говерлу

Суперліга. БК Київ шокує Говерлу.

IMG_4577

Лідери чемпіонату начисто поступилися киянам, знекровленим відсутністю Дерріка Зіммермана.

Ось вже другий раз в сезоні БК Київ приймав суперника в столичному Палаці Спорту. Якщо експеримент з Дніпром після матчу Будівельника і Калева вийшов вдалим, то тепер "вовкам" протистояв набагато серйозніший суперник - поточний лідер Суперліги івано-франківська Говерла.

Розбиратися з проблемами Віталій Черній почав задовго до матчу - ще під час матчу з донецькими "тиграми" неприємну травму отримав основний розігруючий киян Деррік Зіммерман, якому для відновлення знадобиться близько двох тижнів. Тому у старті у БК Київ вийшов Олександр Рябчук. Євген Мурзін таких проблем не мав, тому пустив у бій всіх найсильніших. Тим не менше, господарі майданчика стали тиснути суперника з перших же хвилин, приголомшив його швидкими ривками. До кінця четвертої хвилини зустрічі столичний клуб вів вже з рахунком 12:2, причому десять із набраних очок припали на частку Артема Швеця, забив всі свої чотири спроби з гри (включаючи дві далеких). Мурзін взяв тайм-аут. Але навіть вироблені заміни не принесли очікуваного результату. У гру включився Владислав Подолян, з ходу набрав сім очок, і, в результаті, за дві хвилини до кінця чверті на табло горіло 23:7, Говерла мала п'ять командних фолів, а Черній став використовувати гравців резерву - тих же Сандула з Буренко. У результаті, за час, що залишився Говерлі вдалося набрати лише п'ять очок. Як для кінцівки чверті - показник не зовсім високий.

Через хвилину після початку другої чверті на табло горіло вже 33:15 - після пропущеної «троячки» від Гері Ервіна франківці допустили ще і щоб "три з фолом" забив Руслан Отверченко. Єдине, що не радувало Чернія до цього моменту - четвертий фол, який отримав Подолян. По-перше, він став п'ятим командним всього на третій хвилині періоду, по-друге, могло позбавити господарів протистояння психологічної впевненості, та й не варто забувати про те, що Владислав все ж є гравцем основи в БК Київ. У гру вступив В'ячеслав Бобров. Кияни стали працювати більш легкої п'ятіркою без центрових - того ж Еріка Колмен опікувався Швець. Але, якщо в нападі "ведмеді" абияк продавлювали оборонні порядки БК Київ, то в захисті все так само не встигали за прудким суперником. Все той же Отверченко відзначився "2 +3", і зроблено це було з легкістю. Гра Говерли ніяк не асоціювалася з поточним статусом команди ... Тільки в другій половині десятихвилинки гості стали потроху намацувати ігровий ритм - чимала в цьому заслуга належить Маркусу Уокеру. І франківці, щойно висіли біля позначки в "-20", стали повертати втрачене. На це наставник киян відповів поверненням на майданчик Вернона Гудрідж - той і блок-шот Ярославу Лемику відзначився, і м'яким обманним кидком а-ля данк. Те, до чого все йшло, відбулося. "Трешка" Рябчука з сиреною символізувала закінчення першої половини, в якій БК Київ переступив позначку в півсотні набраних очок і "привіз" суперникові 21 бал переваги - 52:31.

На другу половину Говерла вийшла більш заряджена на боротьбу і більше нагадує ту команду, яка з восьми попередніх зустрічей виграла сім. Втім, допомогло це франківцям лише в тому аспекті, що вони вже не допускали таких помилок, якими відрізнялися в першій частині цього протистояння. І нижче не спускалися. Тобто, будь гра такий з самого початку, рахунок на табло був би рівним. А так, ні швидкості Тіггса з Гріном, ні реактивність Свонсон не дозволяли команді Мурзіна далеко відриватися від злощасних двох десятків очок відставання. Знову данк від Гудрідж, знову підбір від Рябчука, знову «трійка» від Отверченко - 67:45. До речі, про "троячках": до цього моменту Говерла кидала з-за дуги 14 разів - потрапила лише два. Показово.

Таке перевага дозволила господарям грати спокійніше. За перші чотири хвилини заключної чверті вони відзначилися лише двома очками Отверченко. Втім, навіть це не могло зіпсувати настрою глядачам, приготувавшись святкувати перемогу своїх улюбленців. Ледве Говерла спробувала підсолодити гіркоту майбутньої поразки кількома хорошими атаками, як весь кураж їм збив потужний данк Артема Швеця - 73:56. Довелося Мурзіна брати тайм-аут - просто для того, щоб його підопічні зібралися і провели кінцівку так, щоб їм за себе не було соромно остаточно. Але підняти командний дух не вдалося навіть такими заходами. Останню хвилину БК Київ догравав складом Буренко-Носков-Тищенко-Бобров-Полежаєв, що й не дивно. І навіть такий п'ятірці вдалося утримати придбаний раніше актив. Хіба що під завісу дозволили Уокеру забити свої "2 +1", які, зрозуміло, ні на що не вплинули.

БК Київ - Говерла 78:62 (26:12, 26:19, 15:14, 11:17)

К: Рябчук (6 + 8 підборів), Ервін (12 + 4 передачі), Подолян (9 + 6 підборів), Швець (19 + 6 підборів), Гудрідж (15) - старт; Отверченко (16 + 5 підборів), Сандул (1), Буренко (0), Бобров (0), Носков (0), Тищенко (0), Полежаєв (0).

Г: Свонсон (13), Тіггс (8), Сільковський (0), Грін (9 + 3 перехоплення), Колмен (14 + 12 підборів) - старт; Герасимчук (9), Уокер (6), Дубнюк (0), Лемик (0), Шостуха (0).

Кидки з ближньої та дальньої дистанції: 18/40 (45%) - 18/42 (42,8%)

Кидки з далекої дистанції: 9 / 18 (50%) - 4 / 19 (21%)

Штрафні кидки: 15/21 (71,4%) - 14/19 (73,6%)

Підбори: 40-33; Передачі: 11-7