Please update your Flash Player to view content.
Банер

Чемпіонат Світу 2013 з худ.гімнастики. Підсумки

Отже, 32-й Чемпіонат Світу став історією. Залишилися в минулому довгі дні і місяці підготовки: хтось готувався в залі, хтоcm трудився над організацією і намагався забезпечити комфорт гостям. Безліч людей, починаючи від спортсменок і закінчуючи водіями автобусів, вклали свою лепту в незабутнє свято гімнастики, який відвідав минулого тижня нашу країну.

Ганна Різатдінова - майстер. Впевнений, стабільний і у всіх сенсах зрілий. Аня приголомшливо трудолюбива, ця якість дозволяє їй на ділі доводити, що вона на своєму місці не випадково. Зараз Різатдиновій 20 років, і є підстави вважати, що вона переможе ще не раз. На чемпіонаті світу в Києві Аня виграла одну золоту і дві срібні медалі. Нагадаємо, що в останній раз українка ставала чемпіонкою світу 6 років тому - в Патрах медаль вищої проби виграла Ганна Безсонова.

Могла Різатдінова виступити краще? Могла взяти медалі у вправі з м'ячем і булавами? Чи могла стати абсолютною чемпіонкою? Швидше за все, перемога з обручем настільки порадувала Аню, що вона не змогла психологічно налаштуватися на м'яч і тому допустила помилку. А ось виступ Різатдінової у багатоборстві був дуже гарним, вона «подавала» кожен елемент, доробляла, докручувала і фіксувала. І, за словами гімнастки, на даний момент це був її максимум. Що ж, нехай вдалий виступ окрилить її і дасть мотивацію не тільки продовжувати, але й йти вперед! Будемо сподіватися, що Аня стане лідером усього поточного олімпійського циклу.

На жаль, багато ЗМІ запам'ятали не стільки перемогу Ані у фіналі з обручем (деякі навіть не змогли уточнити, за що саме нагороджували спортсменку), скільки конфуз з гімном. Всі тільки про це і пишуть! Так, неприємно, але це лише прикра технічна неполадка, а ніяк не головна подія дня і навіть не «ложка дьогтю», яка могла зіпсувати цілу бочку з медом. Українка Ганна Різатдінова стала чемпіонкою світу у вправі з обручем - ось головний інформаційний привід того дня.

Ще на подіумних тренуваннях, куди є доступ преси, стало ясно: Аліна Максименко всі види чисто не пройде. Це дуже талановита, харизматична спортсменка з шаленою енергетикою, її обожнюють глядачі. Але на жаль! Є в неї така особливість: одного разу припустившись помилки, Аліна вже не може зібратися і вся вправа «сиплеться». Так сталося і в багатоборстві. Перша вправа з булавами, перші кроки і булава падає з рук. За цією втратою послідувала друга, і Аліна відразу ж вибула з боротьби за нагороди. Але треба було чути, як зал «тремтів» після її виступу з обручем, як її підтримували і вболівали! Офіційно на рахунку Аліни одна «бронза» за вправу з булавами, а неофіційно - тисячі глядацьких сердець. До речі, багато тренерів після змагань говорили, що Аліна була гідна більшого і у фіналі з булавами, обручем, де вона взагалі творила чудеса. По закінченню турніру гімнастка зізналася, що закінчує спортивну кар'єру разом з поточним сезоном.

Яна Кудрявцева - нове явище в гімнастиці. Зараз її називають «кришталева дитина» і навперебій захоплюються. На майданчику Яна здається безстрашною, зібраною і впевненою. Коли на арені Кудрявцева, навіть не боїшся, що вона може впустити, настільки вона добре володіє предметом. У неї легка музика, яка поєднується з віком, зовнішнім виглядом, який вигідно підкреслює майстерність. Але зараз ще не зрозуміло, як вона буде розвиватися і що з неї виросте. У кулуарних розмовах після багатоборства багато хто сходився на думці, що зарано їй дали перше місце, мовляв, не дотягує до головного в гімнастиці титулу і може «зловити зірку». У спілкуванні з журналістами вона виглядала дуже розумною, не боялася десятків камер і спокійно відповідала на запитання. Зараз Кудрявцева, вигравши головну медаль особистої першості, стає першим номером збірної Росії.

Маргарита Мамун їхала в Київ першим номером. Але її виступу такого звання не відповідали. Рита не витримала тягаря відповідальності. Вона банально боялася підвести свою збірну, тренера і не виправдати надій. Але, незалежно від причин, Мамун погано крутить поворот у атітюді (не витримує форму), зміщується під час «циркуля», брудно працює з предметом (особливо це було видно в стрічці), словом, вона явно не відповідає званню лідера. І це при тому, що вона перспективна дівчинка, але їй потрібен час, щоб поступово розкритися. Але в умовах стресу і пильної уваги їй важко додавати. Поки незрозуміло, як буде розвиватися Рітина подальша кар'єра. Їй всього 18.

Дуже гідно виступила Мелітіна Станюта. Вона відмінно впоралася з м'ячем і стрічкою, а також удостоїлася медалі у багатоборстві. Всі три її нагороди - бронзові.

А китаянка Сью Денг і грекиня Варвара Філу стали авторами сенсації. Денг стала четвертою у багатоборстві, а Філу - у вправі зі стрічкою. Обидві ці дівчата дуже цікаві і сильні, можливо, саме вони і зможуть зруйнувати домінування слов'янок, які звично взяли всі медалі особистої першості. Приємне враження залишила і дебютантка світового форуму з Азербайджану 16-річна Марина Дурунда. Дівчина пробилася в один фінал - з стрічкою; і зуміла не загубитися там серед більш досвідчених спортсменок.

Драмою обернулося виступ наших дівсчат у групових вправах, вони зірвали обидва виходи в багатоборстві, в результаті чого пробилися лише в один фінал. Неважко здогадатися, яку бесіду провели ввечері тренери, але, в будь-якому випадку, вони зуміли знайти потрібні слова і налаштувати гімнасток на вдалий виступ у єдиному фіналі. Там наші дівчата боролися відчайдушно, прекрасно розуміючи, що ще одного шансу не буде. В результаті вони удостоїлися бронзових нагород. Хоча на їх оцінку подавали протест, і він був прийнятий, але розклад не змінився.

У якомусь сенсі героїнями чемпіонату можна назвати збірну... Анголи. По-перше, дівчата запалили весь зал, що не вдавалося кожній іменитій спортсменці. А по-друге, для них сам факт виступу на чемпіонаті світу - це вже прорив.

У найближчі пару-трійку років чемпіонати світу і Європи пройдуть в Туреччині, Азербайджані і Німеччини. Нашому глядачеві доведеться задовольнятися Кубком Дерюгіної або їхати за кордон. Але я чомусь не сумніваюся, що Україна, Київський Палац Спорту, проводить великі змагання не в останній раз. Переклад оригінального тексту зі sport.ua