Please update your Flash Player to view content.
Банер

Курси ФІБА Європа з сертифікації тренерів в Палаці Спорту

Під час U16 чемпіонату Європи в Київському Палаці Спорту проходять курси ФІБА Європа з сертифікації тренерів. В рамках цих курсів тренери беруть участь у трьох клініках протягом двох років, ці клініки проводяться під час юнацьких чемпіонатів Європи. На київських курсах навчаються 67 тренерів: 60 європейських та 7 з інших зон ФІБА. У програмі: тиждень інтенсивних лекцій, а також обговорення і вивчення гри на U16 чемпіонаті Європи.

Легендарний тренер і наставник FIBA Europe Coaching Certificate (FECC) Свєтіслав Пешич приєднався до Янеза Дрваріча і Люсьєна Лєграна. Новим членом викладацького складу є іспанський тренер Аїто Ренесес, котрий ділиться своїм величезним досвідом перемог у чемпіонаті Іспанії, Кубку Іспанії та Кубку Європи, зокрема, він прочитає лекцію на тему «Хто може стати тренером? Планування кар'єри».

Навчання на цих курсах є важливим не лише для тренерів, котрі беруть у них участь, а й для розвитку баскетболу в їхніх країнах у цілому, адже сертифіковані тренери приносять свої знання на Батьківщину, підіймаючи вітчизняні освітні стандарти. Тренери зобов'язані бути присутніми на всіх трьох клініках, а для того, щоб отримати сертифікат ФІБА Європа, вони мають скласти підсумковий екзамен.

Куратор освітньої програми FECC Свєтіслав Пешич:

«Я скажу що це унікальна, єдина програма підготовки тренерів, зараз тут ми навчаємо вже четверте покоління, яке пройшло через освітню програму, кожен раз ми набираємо 50-60 тренерів з усієї Європи, програма дуже цікава, адже, з'їжджаються люди з усієї Європи, з різними поглядами на баскетбол, різною філософією. Крім того, тут всі можуть поліпшити не лише розуміння баскетболу, а й англійську мову. Люди обмінюються баскетбольним досвідом. Ми намагаємося залучити різних тренерів з усієї Європи, і не тільки тих, хто виграв багато титулів, це само собою, також тих, хто має багатий досвід з пошуку талантів, і так би мовити, огранки цих талантів, доведення їх до гравців хорошої якості. Вибір лекторів дуже важливий для нас, для того, щоб люди мали інтерес до нашої програми. Крім того, тренери на власні очі можуть бачити змагання кадетів, юніорів, молоді. Лекції ми прив'язуємо до відповідних чемпіонатів, щоб протягом трьох років навчання, можна було спостерігати молодих гравців, бачити їхній розвиток, тактичний прогрес у грі команд, аналізувати роботу своїх колег, які працюють зі збірними. Цей досвід потім вони зможуть використовувати у роботі у себе вдома».

Лектор освітньої програми FECC Аїто Ренесес:

«Вже кілька років Свєтіслав Пешич і Міхаель Шварц запрошували мене взяти участь в цій освітній програмі. Але останні 5 років через різні причини я не міг долучитися до неї. Це мій перший рік, і я дуже задоволений тим, що, нарешті, все співпало, і я можу працювати тут і допомогти молодим гравцям, як свого часу допомагали досвідчені тренері моєму поколінню.

Молодих тренерів цікавить у першу чергу задоволення від роботи, від гри, їм має подобатися процес навчання, процес роз'яснення дітям, навіть сама можливість працювати з дітьми, допомагати їм ставати хорошими спортсменами и хорошими людьми. Я працюю з людьми, які хочуть бути баскетбольними тренерами.

Баскетбол у Європі дуже сильно змінився, колись Радянська команда, Югославія вигравали свої поєдинки дуже легко. Сполучені Штати вигравали дуже легко, зараз Іспанія інші країні дуже сильно підняли свій рівень, в першу чергу, через те, що гравці значно краще озброєні технічно, крім того, захист у сучасному баскетболі став важити набагато більше, ніж, наприклад, 25 років тому».