Please update your Flash Player to view content.
Банер

Музичний космос від Жана-Мішель Жарра

Із запізненням на годину, але все ж таки концерт розпочався.

Після набатного вступу, пан Жарр привітав глядачів, і вже з першого треку розпочав підігрівати аудиторію. Сам композитор був втіленням суцільних емоцій та енергії, якій би позаздрила сама Брітні Спірс, що незадовго до виступу метра демонструвала у Палаці Спорту свій перфоманс.

Якби пісні Жан-Мішеля мали слова, то співалися б всім залом, адже глядачі знали кожну ноту улюблених композицій. Після виконання кількох вже класичних творів, метр поділився враженнями про свої відвідини Китаю, який, з його слів, настільки відрізняється від Європи, ніби інша планета. Звичайно, ці враження втілилися у новому треку композитора. 

Запаморочлива лазерна хореографія заслуговує окремої згадки. Сценічний дим, що заповнив арену Палацу Спорту під саму стелю, необхідний артисту як повітря. Адже саме з диму за допомогою лазерів Жан-Мішель вимальовував, вирізав з повітря унікальне світлове шоу, що доповнювало його мелодії.

З першого треку майстра світлове та лазерне шоу доповнювалося мерехтінням вогників усіх видів портативної електроніки, що здатна була записувати звук, відео чи просто фіксувати чарівність моменту. Жан-Мішель помітив ці численні світлячки цифрової ери, і навіть заохочував глядачів із Iphone викласти відео концерту на YouTube.

Після одного з треків (сам Жарр називає їх  піснями), автор нагадав і про соціальну складову своїх концертів. Будучи послом доброї волі ООН при ЮНЕСКО, пан Жарр активно займається боротьбою за освіту та здоров’я націй. І саме тому вирішив відраховувати на освітні програми ЮНЕСКО по 1 центу з кожного проданого квитка, і так до кінця днів самогот  композитора. Тож кожен з глядачів концерту крім задоволення від шоу ще й отримав можливість трохи покращити світ, у якому ми живемо.

Сам фундатор жанру електронної музики був досить відкритим до спілкування з глядачами, постійно їх розпалював, вигукував «дякую» та «Thank you», а на другу половину шоу запросив усіх бажаючих до самої сцени.

Шеститисячна зала на концерті виявилася напівпустою, але це тільки покращило сприйняття глядачами шоу у тумані, створюючи атмосферу затишку, камерності та близькості спілкування з музикантом. Головними діючими особами концерту стало саме тіло композитора. Жан-Мішель людина–оркестр, але, як виявилося, він також і людина – театр, сам сценарист, постановник, режисер, а за акторів у нього -  тіло, руки, пальці, шалений танець  яких на декількох синтезаторах одночасно часто вихоплювала камера і транслювала на великий екран позаду виконавця.

Французький шарм та вибухова енергія музиканта були яскравим доповненням до шоу, і спричинили невелику тісняву, коли після концерту глядачі прийшли за автографами кумира.

Загалом, враження від концерту – як після відвідин іншої планети, відчуваєш натхнення від такої кількості незвичних гармоній та краси електронних, нереальних за природою звуків, які можуть створювати такі реальні образи. Напевне, саме тому музика Жана-Мішеля Жарра була улюбленою музою іншого дослідника невідомих світів, фантаста океанічних глибин – Жака-Іва Кусто.

У своєму побажанні у книзі почесних гостей Палацу Спорту пан Жарр написав «Lots of love. Thanks. Jarre».

Під час концерту, після однієї з пісень, розпалений вдячною публікою Жан-Мішель пообіцяв незабаром повернутися до Києва. Що ж, будемо з нетерпінням чекати на повернення маестро.

Прес-служба Палацу Спорту