Please update your Flash Player to view content.
Банер

ПХЛ України: Контури нового сезону 2012/13

Сьогодні, 11 вересня, матчем минулорічних фіналістів розпочнеться чемпіонат України з хокею – чемпіонат Професіональної хокейної ліги, який стане вже другим під егідою ПХЛ.

Що ж до першого сезону ПХЛ, то президент Федерації хокею України Анатолій Брезвін виразив своє задоволення організацією змагань: «Вперше за весь час існування незалежного українського хокею національний чемпіонат викликав такий високий рівень інтересу. Це й не дивно, адже вітчизняні клуби запросили до своїх лав велику кількість кваліфікованих виконавців, що значно підвищило спортивний рівень змагання. Якщо раніше на спортивних сайтах та хокейних форумах здебільшого обговорювалися перипетії зарубіжних чемпіонатів – Білоруської Екстраліги, КХЛ чи НХЛ, – то зараз основною темою є чемпіонат ПХЛ. Я сподіваюся, що новий сезон не розчарує вболівальників та спеціалістів, а навпаки – залучить до армії прихильників цього виду спорту ще більшу кількість людей».

У порівнянні з минулим сезоном зазнав змін склад учасників змагань. «Станом на 15 червня 2012 року попередні заявки на участь в чемпіонаті подали 8 команд. Проте, Наглядова рада на своєму засіданні 27 серпня цього року прийняла рішення допустити лише 7 команд. Відмовлено було «Вінницьким Гайдамакам» через невідповідність їх заявки вимогам Ліги. Але, цей клуб не був викинутий з процесу, прийнято рішення, незважаючи на не допуск команди, залишити «Вінницьких Гайдамаків» у складі Ліги, а вони, в свою чергу, готуватимуться до наступного сезону», – повідомив генеральний директор ПХЛ Юрій Загородній.

«Зі спортивної точки зору, я гадаю, ліга нічого не втратить. Сама назва чемпіонату говорить про те, що в ньому мають виступати професіональні клуби. На сьогоднішній день визначенню «професіональний» відповідають сім клубів. Штучно утримувати команду лише задля збільшення кількості учасників – тупиковий хід. Керівництво «Вінницьких Гайдамаків» погодилось із такою позицією і працює над формуванням бюджету на сезон 2013/2014», – заявив Анатолій Брезвін.

Харківське «Динамо» замінило в чемпіонаті «Акули», а «Білий Барс» змінив прописку, переїхавши до Білої Церкви. Таким чином, на старт чемпіонату вийдуть 7 клубів: «Донбас-2» (м. Донецьк), «Сокіл» (м. Київ), «Беркут» (м. Київ), «Компаньйон-Нафтогаз» (м. Київ), «Леви» (м. Львів), «Динамо» (м. Харків) та «Білий Барс» (м. Біла Церква).

Головна відмінність системи проведення чемпіонату від минулорічної – спарені матчі. Кожна команда чотири кола грає два домашні або два виїзні матчі з перервою в один день. В 5-6 колах матчі не спарені. Юрій Загородній пояснив, що так менше часу витрачається на переїзди. Регулярний чемпіонат складатиметься з 126 матчів, тобто кожна з команд проведе 36 матчів.

Про формулу проведення другого етапу чемпіонату детально розповів керівник спортивного департаменту ПХЛ Юрій Гунько: «По завершенні регулярного чемпіонату відбудеться груповий турнір, в якому візьмуть участь 6. Команда, що посяде останню сходинку у турнірній таблиці вибуває з боротьби. У двох підгрупах (група А: 1, 4 і 5 місця; група В: 2, 3 і 6 місця) команди проводять по дві гри між собою (кожна з команд зіграє по 4 матчі). Команди, що посядуть останні місця в підгрупах вибувають з боротьби, а інші чотири команди формують півфінальні пари. Команди гратимуть у півфіналах до 3-х перемог, а переможці зіграють у фінальній серії, яка триватиме до 4-х перемог однієї з команд. Матчі за третє місце проводитиметься до двох перемог».

Генеральний директор ПХЛ повідомив, що в новий сезон ліга вступає з новим офіційним інтернет-сайтом, який розміщений за адресою www.phl-ua.com.ua. Є приємна новина і для любителів статистики: «У новому сезоні за сприяння телеканалу «Хокей» ми працюватимемо із електронною системою підрахунку даних Pointstreak, яка вже не один рік успішно працює в Білорусі, Іспанії, Румунії, Німеччині та більшості ліг США», – відмітив Юрій Загородній.